Intenzivka v nelidských podmínkách

Intenzivka 1. 7. 2012 s Eliškou

Kdysi jsem v televizi zhlédla zajímavý přírodovědecký dokument o štírech. Aby vědci prezentovali jedinečnost tohoto živočicha co do odolnosti, hodili nebohého členovce na rozpálenou plotnu. Kupodivu nebožák pochodoval vcelku nevzrušeně sem a tam, aniž by se z něj stal škvarek. Vzápětí byl štír vstrčen do mražáku. Když byl po několika hodinách vytažen, sice pomalu, ale přesvědčivě začal dávat najevo, že je prostě „nezničitelný“. Fascinovaně jsem hleděla na tu hříčku přírody. Film mi uvízl v paměti a po mnoha letech se mi opět v neděli vybavil.
Rtuť teploměru ten den šplhala ke čtyřicítce. Kdo měl jen trochu rozumu, trávil to pekelné vedro u vody nebo se aspoň zavřel doma a zabedněním oken zamezil přístupu parna do bytu. Někteří jedinci jsme však měli i jiný plán. Zamířili jsme k celodennímu intenzivnímu agilitění na cvičák. A tak hrstka bláznů ( opravdu to v tomto případě ani nelze jinak nazvat) strávila den v aktivním pohybu. (Odsud asociace štíra na plotně….)
Psi statečně snášeli náš uhozený nápad. Evidentně v nich bije srdce odhodlaného agiliťáka. Kdyby nebilo, asi by se na nás psiska dávno „vyprdla“ a šla do stávky.
Kolem 15 hod. jsme mohli s potěšením konstatovat dokončení intenzivky bez ztrát na životech. Doufejme, že přežije i trávník, prosolený snad hektolitry našeho „ krvavého“ potu.
Nemohla jsem nevzpomenout na zimu. Tehdy zmiňovaná rtuť teploměru klesala hluboko- místy až 25 stupínků- pod nulu. Kosa, že bys plivancem vystřelil oko. Ti „ s rozumem“ zabalení v dece před televizí usrkávali horký svařák, my „ méně rozumní“ jsme celý den v koňské hale běhali parkury už jen v sebeobraně před potupným umrznutím. (Zde druhá asociace se štírem v mražáku.)
Jak vidno, agiliťák je tak trochu štír v lidské podobě. Funguje „ na plotně“ i „ v mražáku“. A proč? No přece pro ten nenahraditelný pocit sebeuspokojení, když se povede dobře zaběhnout.
Přes to děsné vedro jsme všichni zúčastnění měli po celou dobu skvělou náladu. Ivině skupině se zalíbilo stavění stanů a jiných přístřešků, takže nás ostatní ohromily holky nejen stanem, který už postavily v rekordním čase, ale také mega deštníkem- slunečníkem, který v konečné podobě získal podobu satelitní meteostanice. Už teď jsem strašně zvědavá, s čím přijdou příště . Také rozstřikovač studené osvěžující vody přinesl příjemné zpestření. K postřiku jsme ochotně nastupovali jeden po druhém. Sice to příliš nepomohlo, ale i to chvilkové osvěžení bylo „eňo ňuňo“
Eliška nás vůbec nešetřila. Postavila náročný parkur závodníkům, jednodušší trasy zadala štěníkům. Závěr patřil mistrovským závodům. Tuneliádě. V té byla nejrychlejší Iva s Cory, proto získala zaslouženě drobnou odměnu za 1. místo. Šikovnost ale prokázali všichni pejsci spolu s funějícími páníčky. Jednoznačně se“ intenzivka v nelidských podmínkách“ vyvedla a my se můžeme jen těšit na další :-D.

VIDEO

Zapsala: Eva Panáčová