A naši junioři? 5. - 6. 5. 2012 Praha - Kyje

Kvalifikační závody juniorů na EOJ 2012 v Rakousku

Praha se stala o víkendu dějištěm kvalifikačních závodů juniorů na EOJ, které proběhnou v Rakousku. Vosy byly zastoupeny Katkou Nožičkovou a Dominikou Kožušníkovou. Kolem stovky závodníků vytvořilo zdravé konkurenční prostředí, z něhož sice naše Vosy nevyšly zrovna slavně, ale jsou o zkušenost bohatší- zejména Dominika, která běhá teprve krátce a závodů ještě tolik za sebou nemá. V roli rozhodčích se představili Veronika Vostrá a Petr Dostál. Jejich parkury mlaďochy pěkně prověřily, cesta na EOJ se otevřela jen těm nejlepším.

Juniorky cestovaly s Eliškou a závody si užily. Humor a dobrá nálada jim vydržely po celou dobu. A to je to hlavní. Vždyť nedařilo- li se dnes, podaří se příště. A Kačce budeme přát štěstíčko už v dospělácích neb pro ni byl tento juniorský boj poslední.

Znáte Domču? :-) - video z tréninků

Naše druhá žlutočerně pruhovaná juniorka se jmenuje Katka Nožičková

Položila jsem Katce několik otázek týkajících se skončené juniorské kvalifikace, jíž se o víkendu zúčastnila. Tady jsou její odpovědi.

Jaké jsou Tvé bezprostřední dojmy ze závodů?

Cesta byla fajn, na vstávání jsme si už někteří zvykli z minulého týdne, parkury se mi líbily-některé bych si chtěla zaběhnout v tréninku, líbily se mi i sekvence, sobotní bych si chtěla určitě ještě zaběhnout, na druhou stranu sobotní sekvence byla poměrně náročná, docela jsem chápala rozčilování některých spoluprohlížečů . Líbil se mi i systém výběru a taky fakt, že z některých běhů více z jiných méně, bylo naprosto přesně čitelné, co mají prověřit a to je další věc, co se mi líbila- výběr měl zkrátka hlavu a patu, prošly jím týmy na odpovídající úrovní a myslím si, že budou ČR pěkně reprezentovat. Atmoška byla fajn, počasí chvilkama docela mizérie- průtrže mračen. Někteří spali ve stanech přímo na cvičáku, v noci se spustila silná bouřka a podle vyprávění z toho je docela zážitků.

A co závodníci? Konkurence byla velká?

Hodně lidí "odrostlo“, oproti loňsku v některých kategoriích ubylo "konkurence", naopak objevilo se pár nových šikovných týmů. Poměrně hodně dětí i juniorů mělo půjčené pejsky, což mě překvapilo. K výkonům mě a Rendy- já na facku, Renda v pohodě, jako vždy . Nevím, jestli naše výkony byly tak špatné kvůli mé nervozitě- se kterou by bylo fajn něco udělat , nebo nám prostě nebylo osudem přáno, nebo je to zkrátka objektivní poukázání na to, že je třeba přestat mluvit a začít více trénovat, což platí zejména u mě, mojí fyzičky, mého vedení. Takže dost už psaní a hurá do toho .

Takže co říci závěrem? Líbilo se?

Podtrženo sečteno, víkend jsme si hezky užili, potkali jsme "staré známé"-sluníčkové lidi a jejich psiska , procházkovali jsme se v moc pěkném okolí cvičáku, taky atmoška v našem stanu byla super, za což je třeba poděkovat všem zúčastněným . Moc ráda bych závěrem napsala- tak teda šup něco dělat a snad se přiští rok zadaří, ale nám s Rendou už se nezadaří, neb patřím k letošnímu odrostu.. Ale vzhledem k našim výkonům si myslím, že "malá repre" o nic nepřichází . Velký dík patří taky Elišce-řidičce, za to, že nás -některé ostravské juniory- dopravila do i z Prahy, domluvila ubytko u Barči Š.- které taky patří obrovský dík!- a hezky se o nás po celou dobu starala a když jsme potřebovali, snažila se pomoct nebo poradit.

Děkuji za rozhovor

Zapsala Eva Panáčová