Dvojzkoušky v Horní Suché

15. 7. se v Horní Suché konaly dvojzkoušky.

Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla s Annie začít trochu více závodit a místo konání zkoušek nebylo až tak daleko, domluvily jsme se s Ivou a vyrazily. Závody nám malinko komplikovaly hárající holky ( Cory a Annie), jinak ovšem nebyl sebemenší důvod litovat. Parádní cvičák- velký travnatý, navíc oplocený pozemek, super zázemí a konečně i výborná organizace. Tak se nám představila Horní Suchá. Dle seznamu akceptovaných závodníků se nás měla sejít opravdu jen hrstka zhruba 15ti lidiček pro všechny kategorie, skutečnost však byla úplně jiná. Příznivé počasí přilákalo spoustu zájemců, takže nakonec byl počet více než dvojnásobný.
Začínaly jedničky. Šla jsem na prohlídku a parkur se mi nezdál těžký. Přesto jsem se na něj pečlivě připravovala po celý prohlídkový čas. Před startem se dostavila startovní horečka. To je doslova příšerný stav, kdy tréma svazuje nohy a krátí dech. Donekonečna si mohu opakovat, že vlastně o nic nejde a já si běhám jen tak pro radost. Ano, běhám pro radost, přitom pocit blízký omdlení se dostavuje stále znovu a znovu....:-(
Z koberečku pod zadkem ( z důvodu hárání) vystartovala Annie na první zkoušku. Její běh mě uspokojil nasazením, zónama, soustředěností, rychlostí, rezervy se projevily v obloucích při stahovačkách, náběhu do slalomu (ten špatný si ovšem dávám za vinu nesprávným vedením) a...je toho jistě dost a dost.
Druhý běh měl skoro stejný scénář. Pečlivá prohlídka, tréma, hárací kobereček, pěkný rychlý a tentokráte bezchybný běh.
V prvním běhu jsme dostaly jedno odmítnutí ( špatný náběh do slalomu) a jednu chybu ( shozená poslední laťka)a vybojovaly tím 6. místo a VELMI DOBROU, v druhém běhu jsme pak byly vítězné s druhou VÝBORNOU do sbírky.
Ivě se sice s Corčou v obou bězích disckvalifikovaly, ale i tak byl jejich výkon hoden pochvaly. A koneckonců....příště to jistě , holky, všem medíkům natřou.
Proto....chcete- li na sympatické závody či zkoušky, Horní Suchou vám vřele doporučuji :-)

15.7.2012 Dvojzkoušky Horní Suchá

Zapsala + foto: Eva Panáčová