Moravia Open 6. - 8. 7. 2012 a teď vážně

Moravia Open z pohledu vosího závodníka :D

Předem se omlouvám těm, co už měli čest závodit na větších než malých závodech za mé nadšení alá Alenka v říši divů :D
Já (V.K.) a Martina (M.P.) jsme si závody užily pohodlně z pohledu čistě závodního a mezi běhy si válely šunky na tribuně. Pár našich pilných vosích kolegů totiž stíhalo běhat, vypomáhat s organizací, stavěním tratí a všeho kolem. Patří jim můj obdiv! V tom úmorném vedru a dusnu byl stíneček pod střechou a vychlazená kofolka v ruce vážně k nezaplacení.
A jak to všechno začalo? Panákem slivovice! Před tím samozřejmě ještě odevzdáním VP a kontrolou OP a pak postupujte, prosím, dále vpravo, no než se člověk vzpamatoval, měl panáka v sobě a místo nealko na zapití dostal na zajezení osminku koláče či trs hroznů. K nevšedním závodům zřejmě patří i nevšední prezentace ;)
V pátek měl každý možnost zaběhnout si jednu zkouškovou tratičku na zahřátí. Jelikož bylo to zmíněné vedro nikomu nevadilo, že start prvního závodníka byl posunut k večerním hodinám.
Čekání na pozdější začátek se vyplatilo, lampače začly hlásat a týmy předvádět krásné výkony! Běhalo se na umělé trávě a běhalo se na ní moc dobře, nohy si připadaly jako na měkoučkém koberci v obýváku a neobjevoval se ani žádný drn, o který by se dalo zakopnout....luxus :). Po vlastním odběhnutí jsme s nadšením pozorovali ostatní týmy. Byly současně postaveny dva parkury a oči mi lítaly zprava doleva, zleva doprava a kdyby to šlo, na každém parkuru bych nechala jedno kukadlo, taková to byla krása!!! Až na pár výjimek (včetně nás) se utkávaly týmy A2 a A3. Celkem to dělalo cca 220 týmů z několika zemí a na parkuru byla drtivá většina z nich opravdu precizně sehraná. Úžasná byla rychlost některých pejsků napříč plemeny, to mi kolikrát spadla brada a nestačila jsem tleskat. Po doběhnutí bylo naplánováno vyhlášení výsledků zkoušek. Sotva se umístily číslice 1,2,3 pro vítěze, spustil se liják a vyhlášení bylo nutno přeložit na sobotu. Ve zkoušce zaběhly tři vosí týmy čistý běh - Martina s Abrou v LA2 (6.místo), Eliška s Nyx v LA3 (12.místo) a Verča s Biaggim v MA1 (1.místo). Vítězové dostali ooobrmedaile a opět slivovici, tentokráte už rovnou celou lahvičku :D. 
V sobotu začalo to pravé zápolení. Závodní atmosféra se rozjela na plné obrátky. Každý tým měl 3 pokusy na to, aby se kvalifikoval do malého či velkého finále. Celkem bylo 30 míst pro large do velkého a 30 do malého finále, smolíci a medíci měli kapacitu finálových míst poloviční čili 15 a 15 (largů byla také na startovní listině nadpoloviční většina, tak jak to už to bývá...nejobsazenější velikost, královská kategorie). Velké vosy Lucka s Neem a Terka s Nice a Flejkou postoupily do velkého finále a malá vosa Verča s Biaggim do malého :D Nejprve se začly běhat malofinálové běhy, tedy my (Verča s Biaggim).....pro mě zas něco nového, nezapomenutelného, parádního! Tak a je to tady, písk a jedem, proplouváme bez chyb, bez odmítaček a ještě houpačku, hop, hop a už jen poslední skočka a je to doma? Není!....a jaj metr před poslední skočkou přišla zrada a Biaggi se místo za ní ocitá mimo parkur :(....no jo DIS může přijít kdykoliv a někdy se schová i takhle nevhodně na konec parkuru, nezbeda :o Byla to škoda, ale měla jsem z toho běhu velikánskou radost, protože se prostě povedl a celkově mě ta atmosféra nedonutila k nervozitě naopak k velkému uvolnění a běhalo se mi dobře jako nikdy. Možná tomu pomohlo i to nechuté vedrodusno, na které jsem furt myslela a cítila ho čichem i hmatem na propoceném tričku (fuj) a proto se pak vytěsnily myšlenky na krávoviny na parkuru :D(místy se i přesto objevovaly )
Grand finále konečně přišlo! Pro každou velikostní kategorii byl postaven jiný parkur a že to byly moc těžké parkury, dokázali hlavně medíci, jejichž trať zvládly doběhnout jen dva týmy z 15-ti, nejlépe Martina Klimešová s Kiki (kterou jsem viděla na živo také prvně a valila jsem voči), smolíky nejlépe zvládl Pavol Vakonič s Cirou. Při finálových bězích jsme si natrénovali fandění na MS v Liberci....parádní atmosféra, napětí, adrenalin...super!!! Vše vyvrcholilo v záři reflektorů (byla už tma) v královské kategorii largů,...opět samé zvraty a fandění o 106. Klání skončilo na přelomu soboty a neděle a nejrychleji ho zvládl český tým Olina Edrová s Bestem, těsně za ní VIT závodnice, dvojnásobná mistryně světa Lisa Frick s Hossem. Naše vosa a reprezentantka ČR Lucie proplula parkurem bez zádrhelu a ve velmi kvalitní konkurenci nejlepších 30-ti týmů obsadila 5.místo :).
V neděli se závodilo rovněž ve třech bězích. Z těch se už nikam nepostupovalo, vítězem se staly týmy s nejvyšším početm bodů udělených za pořadí v jednotlivých bězích.
Reprezentujícím dvounohým vosám Terce, Lucce, Elišce, Martině, Verči a čtyřnohým vosám Nice, Flejce, Nyx, Abře, Fuzzy a Biaggimu patří dík, protože zákeřným tratím nenechali nic zadarmo a daly do toho vše, co mohly. Někdy štěstí přálo více, někdy méně, ale hlavní je že jsme si to neskutečně skvěle užili. Za rok se těš, Rožnove, a doufám, že na parkurech už nebude bzučet jen pár vos, ale celý vosí roj....bzzzzz! Velikánský dík všem, co Moravia Open 2012 páchali!!!

Zapsala: Verča Kučeriková