MS Agility 3. - 6. 10. 2012

Liberci, sladký Liberci!

Tohle jsme si nemohly nechat ujít…
Nejméně půl roku dopředu jsme nedočkavě bzučely. Kdo poletí, v kterém že libereckém hnízdě se ubytuje…včas vstupenky…vlastenecká výbava ( tentokráte žlutočerné odění vystřídalo trikolórní se spoustou doplňků a barviček na tvář).Vždyť nejdůležitější závody roku 2012 se konaly letos doma!!!!- v Liberci.
Spolu s dalšími vosami jsme prožily víkend, na který se jen tak nezapomíná. Ještě dnes, s odstupem několika týdnů, nemůžu najít dostatečně výstižná slova k tomu, abych vyjádřila to, co jsme cítily. Výkony všech našich reprezentantů byly dechberoucí…a to doslova, když běželi naši ( ale nejen ti), hala …tedy zejména ta česká část ani nedýchala….A hurónský řev, který se po úspěšném běhu ozval, ten lámal všechny decibelové rekordy.
Nejvýrazněji na mě ale zapůsobila soudržnost. Fandili Češi, Poláci, Maďaři, Němci, fandily dámy, fandili páni, povzbuzovali mladí i starší. Fandili všichni, kdo kdy k agility třeba jen přičichli. Pryč byly jakékoliv osobní výhrady, či nevraživost…tady se prostě fandilo dobrému agility a to také spolu se všemi těmi vítězi stálo na stupínku nejvyšším.
Je zbytečné vyjmenovávat všechny naše mistryně…to vše si můžete najít na příslušných stránkách. Já před všemi hluboce smekám, stejně jako před pořadateli, kteří neměli chybu a všem jim moc děkuji za to, co jsem mohla prožít.
Jsem ráda, že jsem mohla být u toho. Díky
Zapsala + foto: Eva Panáčová

***

A z pohledu "neúčastníka" MS? Život občas přinese nějaké to překvapení. V mém případě mi ho ale přinesl čáp. Takže vytoužený výlet na MS jsem vyměnila za mateřské povinnosti. Také vytoužené.:-)
Naštěstí bylo možno MS sledovat on-line, takže celé 4 dny konání fungovala naše rodina dle harmonogramu MS. A tak to má být.:-)
Pocity se vypsat dost dobře nedají. Vlastně už vše napsala výše Eva. I když jedna situace, kterou lidé na místě zažít nemohli, mě napadá. Ty nervy, když přenos vypadl pár běhů před našima... no moje nervy...
Takže závěrem - závidím všem, kteří mohli být v Liberci, kteří se mohli vlnit o přestávkách v rytmu hitů tohoto MS, kteří mohli křičet naplno (já se musela krotit:-)), jásat, koukat tolikrát na naši vlajku stoupající vzhůru... těm všem závidím.
Ale pozor, nelituji...

Zapsala: Bubu


MS Agility 2012 Liberec

Díky umu Michala Vokrouhlíka si trochu té nálady můžete užít i Vy. VIDEO

Kompletní výsledky najdete ZDE.

DRUŽSTVA:
MEDIUM - 1. místo (celkem 22 družstev)
(jumping - 2. místo, agility - 1. místo)
SMALL - 2. místo (celkem 28 družstev)
(jumping - 6. místo, agility - 3. místo)
LARGE - 6. místo (celkem 34 družstev)
(jumping - 18. místo, agility - 1. místo)

JEDNOTLIVCI:
Terka Králová & Nice - jumping - Dis, agility - 6. místo (ze 142 týmů)

Zároveň gratulujeme všem reprezentantům České republiky za úžasné výkony.
Zvláště pak týmu Petra Hamšíková & Lara, které vybojovaly v kategorii medium v součtu krásné 2. místo.
Staly se tedy Vicemistry světa.

Všem kvalifikovaným Vosám děkujeme za krásné výkony a všem v hale za neuvěřitelnou a dech beroucí atmosféru.
KDO NESKÁČE NENÍ ČECH - HOP, HOP, HOP!

nominace kategorie Large:
Terka Králová & Nice - jednotlivci i družstva
Lucka Dostálová & Neo - družstva
Eliška Panáčová & Nyx - náhradníci družstva

nominace kategorie Medium:
Terka Králová & Flame - náhradníci jednotlivci i družstva