Vosy na mezinárodním poli :-)

Šintavský pohár (SK) 4.-6.5.2012

Vosí výprava ve složení dlouhosrstek Abry a Ernyho, šeltiček Fuzzy a Biaggiho vyrazila spolu s dvounožci Martinou Ploškovou a Verčou Kučerikovou na závod agility na Slovensko.
9 národností a cca 190 týmů na dvou parkurech si to mělo rozdat po dobu tří dní.
Pátek si však řekl, že má svátek a přinesl nám deštivé počasí. Před průtrží mračen stihlo odběhnout pouze pár smolíků. Čekalo se nějaký čas ve stanech, co se bude dít. Bohužel kaluže na parkuru se měnily v menší rybníky a nakonec baletním skokem přiskočil ke každému stanu Pavol Vakonič s oznámením o zrušení pátečních běhů. Nadšený z toho nebyl ani Kees Stoel, který postavil moc pěkný parkurek a nešetřil slovy „fuckingového“ rázu :D. Ke všemu tyto páteční běhy byly slovenskými kvalifikačními. Nikdy jsem nezažila zrušení závodů kvůli počasí ani stání ve stanu po kotníky ve vodě. I hafanům v budkách se muselo zavést protipovodňové opatření vytvořením dvoupodlažních domečků, přičemž v přízemí bylo provedeno nutné hydroizolační opatření :D
Sobotní den se umoudřil a přinesl příjemné sluneční paprsky a závody mohly začít. Pro Fuzzy to bylo úplně první oficiální běžkání, Biaggiho třetí start a kolie, ty už jsou staří mazáci. Já tedy cítila jak mi stoupá adrenalin, přeci jen jsem se zúčastnila závodů s maximálně polovičním obsazením a už vůbec neutkala s cizími národnostmi a hlavně si nikdy nemusela pamatovat dvě různé tratě pro dva psy najednou. Mimo Keesa Stoela pískala ještě Jiřka Máčková a Martina Vakoničová. Parkury měly většinou nápad a různé způsoby řešení, bylo jako vždy dilema vybrat to správné. Oproti našim závodům bylo jiné, že se podle výkonnosti stavěly nejen zkoušky ale i jumpingy. Dále se běžely dva otevřené běhy o titul CACAg. Dali jsme do toho, co se dalo i nedalo, někdy se povedlo, jindy se to zmastilo nehorázně.
A jak naše klání dopadlo? Na plné čáře to vyhrála Fuzzy se svou hrou na šeltičku trojnožku! Po tom co v sobotu odběhla dva běhy si v řece jemně odřela nožičku. Marťa, veterinářka, nožku shledala jako zdravou, ale Fu s tím nesouhlasila a po zbytek víkendu si užívala očiček lidiček smutnících nad šeltií o třech funkčních nohách. A že je Fu opravdu velkáá hérečka se ukázalo po dojezdu zpátky do našich krajů...vylezla z auta a ejhle měla zase 4 nohy!
Co se skutečných výsledků týče se nejvíc dařilo Biaggimu, který v kategorii MA1 vybojoval v součtech 2x místo na bedně a podařilo se mu zaběhnout i jeden čistý nejrychlejší běh. S Biaggim nejsme ještě sehraní a každá pasáž, která byla propluta bez zmatků, seků a kolizí, mi udělala velikánskou radost. Erny kupodivu taky makal ale i když opravdu na své poměry maká, tempo má oproti typickým agilitním plemenům úspornější, tak to na bednu nebylo. Ale 10. místo v součtech v LA2 je super. Panička spokojená, že se povedlo pár čistých soustředěných běhů. Abra, když doběhla Ernyho ve výsledkové listině přeskočila...dává mu rychlostí co proto!
Byl to úžasný víkend, odvezli jsme si zážitky, velkou podívanou z výkonů zahraničních týmů a hlavně obrovskou zkušenost! Kolikrát si říkám, že víc už to nejde, ale po každém tréninku, intenzvce nebo superzávodech je ze mě stále větší a větší agilityfanatik! A závody typu Šintavský pohár doporučuji ;)

VIDEO:-)

Zapsala Verča Kučeriková